Dans la mme rubrique

Coupe Arabe U20 2020 Tapitra ny dian’ny Barea

24/02/2020

Nifarana omaly alahady 23 febroary tany amin’ny kianja Faisal Bin Fahad any Arabie Saoudite ny dian’ny Barea U20 miatrika ny fifaninanana “Coupe Arabe U 20 2020” eo amin’ny sehatry ny baolina kitra.

Coupe Arabe U20 2020 Tapitra ny dian’ny Barea

Hamaky ny tohiny...

Orange Pro-League andro faha-13 Nomontsanin’ny Jet Mada 9-1 tao an-jaridainany ny Club M

24/02/2020

Tanteraka tamin’ny an-tsakany sy an-davany avokoa ireo lalao rehetra tafiditra amin’ny andro faha-13 eo amin’ny fifaninanana baolina kitra “Orange Pro-League Malagasy”

Orange Pro-League andro faha-13 Nomontsanin’ny Jet Mada 9-1 tao an-jaridainany ny Club M

Hamaky ny tohiny...

Volley-ball - Championnat des Clubs de la Cavb Zône 7 Tompondaka lefitra ny STEF’AUTO sy GNVB

24/02/2020

Nifarana tamin’ny sabotsy 22 febroary 2020 tetsy amin’ny Lapan’ny fanatanjahanena Mahamasina ny fifaninanana Volley-ball 26e

Volley-ball - Championnat des Clubs de la Cavb Zône 7 Tompondaka lefitra ny STEF’AUTO sy GNVB

Hamaky ny tohiny...

Rugby Commission Section Tanà-ville Tsy tontosa ny famaranana sokajy D-2

24/02/2020

Tsy tontosa ny lalao famaranana sokajy D-2 hoan’ny Commission STVR “Section Tanà-Ville Rugby” saika notanterahina tetsy amin’ny

Rugby Commission Section Tanà-ville Tsy tontosa ny famaranana sokajy D-2

Hamaky ny tohiny...

Orange Pro-League Malagasy andro faha-13 Anio zoma dia efa hisy lalao hotanterahina

21/02/2020

Hiditra amin’ny andro faha-13 sahady ny fifaninanana baolina kitra Orange Pro-League Malagasy amin’ity faran’ny herinandro hitsahana ity ka anio zoma 21 febroary 2020

Orange Pro-League Malagasy andro faha-13 Anio zoma dia efa hisy lalao hotanterahina

Hamaky ny tohiny...

26e Coupe Des Clubs De La CAVB Zône 7 Ekipa Malagasy roa no hiatrika ny ankatoky ny famaranana anio

21/02/2020

Anio zoma 21 febroary 2020 no hanatanterahana an’ireo lalao ankatoky ny famaranana 4, sokajy vehivavy sy sokajy lehilahy amin’ny fifaninanana Volley-ball “ 26e Coupe Des Clubs De La

26e Coupe Des Clubs De La CAVB Zône 7 Ekipa Malagasy roa no hiatrika ny ankatoky ny famaranana anio

Hamaky ny tohiny...

YMCA MADAGASCAR Namoaka ny andiany faha-5 amin’ny fiofanana S2C

21/02/2020

Notanterahina tao amin'ny Le Pavé Antaninarenina ny famoahana ny andiany fahadimy “COHORT 5” ny amin'ny

YMCA MADAGASCAR Namoaka ny andiany faha-5 amin’ny fiofanana S2C

Hamaky ny tohiny...


Sport

Barea JIOI sy Barea CHAN 2019 Hifandoana etsy Mahamasina amin’ny 07 jolay izao

03/07/2019

Miatrika fampivondronana nanomboka tamin’ny 18 jona lasa teo ny Barean’i Madagasikara hiatrika ny JIOI “lalaon’ny nosy 2019”

 

hotanterahina any Maorisy sy ny Barean’i Madagasikara hiatrika ny ekipam-pirenena Mozambikanina amin’ny 28 jolay sy 4 aogositra 2019 izao hahazoana miatrika ny CHAN 2020.  Manomboka rahampitso alakamisy 04 jolay 2019 dia  hanao fanazaratena in-2 avy isan’andro ireto Barea 2 ireto ka hifandimby hampiasa ny kianjan’i Mahamasina sy ny kianja sentetika eny Carion. Marihina fa mpilalao eto an-toerana avy amin’ireo klioba 16 eto Madagasikara no mandrafitra an’ireo Barea ireo ka efa navoakan’ny “Comité de Normalisation FMF” ofisialy tamin’ny faran’ny herinandro teo ny “liste definitive” an’ireo hiatrika ny JIOI 2019 dia fantatra fa aorian’ny fihaonan’ny roa tonta etsy amin’ny kianjan’i Mahamasina  amin’ny 07 jolay 2019 izao amin’ny 2ora30 no havoaka ofisialy ny lisitr’ireo hikatroka amin’i Mozambika  amin’ny 28 jolay 2019.

Lisitr’ireo delegasiona hiatrika ny JIOI 2019

1 Andriamalala  Andoniaina Fanomezantsoa CNAPS GB

2 Raveloson Heriniaina Erysse FOSA ALFA GB

3 Rakotoniriana Jolce Emile CNAPS GB

4 Ratahinjanahary Patrick AJESAIA LD

5 Rabemanantsoa  Radoniaina JET MADA LD

6 Tovondrainy Lambo Gilbert FC ILAKAKA LD/ MOD

7 Ramahandrison Niainana Tsilavina ELGECO LG

8 Rabarijaona Tantely Avotraniaina ADEMA LG

9 Marobe Jean Claude FOSA DC

10 Ramiandrison Odon Ricky CNAPS DC/LG

11 Ramananandro  Andriniaina Maxime FOSA DC

12 Razafindrasata Tsiry Mirado Anjaraniaina JET MADA REC

13 Razafindrakoto Xavier Frederic FOSA REC

14 Richard  Marcel 3FB TULEAR REC/DC

15 Ramanitrandrasana Miandrisoa Tojo CNAPS REC

16 Rafanoharana  Frank Aimé FOMELA MO

17 Randriamanjaka Rinho Michel SEYCHELLES MO

18 Randrianarijaona Tendry Manovo CNAPS MD/G

19 Ravelomanantsoa  Mario Carlos JET MD/G/ATT

20 Hasinirina  onjaniaina Patrick ADEMA MD/MG

21 Jimmy  Simouri Olivier LA REUNION MD/MG

22 Randrianambinina  Rufin ADEMA ATT

23 Rabodoharisoa Tojonirina CFTFC ATT

24 Rabetany Heritiana Fabien VAKNA ATT

HEAD COACH: Rakotondrabe Romuald Félix

ASSISTANT : Ravalison Mamonjisoa Andrianombatsoa

ARBITRE : 1- Raharimanantsoa Lovasoa   ;   2- Andrianarivelo Dimbiniaina

PREPARATEUR GARDIEN : Razafindralambo Jeannot Paul

MEDECIN : Rafidison Nenana

KINESITHERAPEUTE : Andriamanarivo Harijao Mika Joel

PREPARATEUR PHYSIQUE : Andriamahefa Johansson Lemark

Ntsoavina Evariste

 

 <<Retour

 

Réagissez sur l'article - 0 réaction(s)

Hametraka fanamarihana

Captcha Recharger l'image

Copyright 2009 Tia Tanindrazana