Dans la mme rubrique

Andriamanarivo Franklin Hamono baolina alohaloha ny Barea amin’ny alahady

20/09/2019

Tao anatin’ny fanatrehana ny fanazaran-tena nataon’ireo mpilalao 23 (au grand complet) mandrafitra ny Barea Chan tetsy amin’ny kianjan’i Mahamasina omaly alakamisy 19 septambra no nilazan’ny mpanazatra azy ireo,

Andriamanarivo Franklin Hamono baolina alohaloha ny Barea amin’ny alahady

Hamaky ny tohiny...

Basikety U 16 Analamanga Tompondaka ny Mb2All lehilahy sy Sepa 67 ha vehivavy

20/09/2019

Tontosa omaly alakamisy tetsy amin’ny kianja ivelan’i Mahamasina ny famaranana basikety lahy sy vavy fiadiana ny ho tompondakan’ny ligin’Analamanga 2019 sokajy U 16.

Basikety U 16 Analamanga Tompondaka ny Mb2All lehilahy sy Sepa 67 ha vehivavy

Hamaky ny tohiny...

Baskety Alley-Hoop 2k19 2019 Vonona ny mpikarakara sy ireo mpilalao ary ny kianja

20/09/2019

Tao anatin’ny fanatanterahana ny dinikasa natao tetsy amin’ny “Parking” anatiny etsy amin’ny Lapan’ny fanatanjahantena Mahamasina tamin’ny alarobia 18 septambra teo no nahatsapana fa efa vonombonona avokoa na ireo mpikarakara notarihan’ny Rdj nahitana ny Taleny, Rasolojaona Tahina “Jay Taxx”,

Baskety Alley-Hoop 2k19 2019 Vonona ny mpikarakara sy ireo mpilalao ary ny kianja

Hamaky ny tohiny...

Barea Chan 2019 Nantsoina hanatevin-daharana i Jean Yves sy Besna

18/09/2019

Taorian’ny lalao nifanandrinan’ny Fosa Juniors sy ny TP Mazembe, tany Mahajanga tamin’ny alahady 15 septambra 2019 teo dia resy lahatra tamin’ny lalao nataon’i Jean Yves Razafindrakoto sy Andrinirina Solofoniaina Theorodin na i Besna ny mpanazatra,

Barea Chan 2019 Nantsoina hanatevin-daharana i Jean Yves sy Besna

Hamaky ny tohiny...

Kick Boxing Malagasy Mpikatroka Analamanga 19 ho any Fianarantsoa

18/09/2019

Mpikatroka kick Boxing 19 mianadahy “toutes catégories” (lahy 14 ary vavy 5) avy eto Analamanga no fantatra fa hihazo an’i Fianarantsoa

Kick Boxing Malagasy Mpikatroka Analamanga 19 ho any Fianarantsoa

Hamaky ny tohiny...

Basikety N1 A Lahy sy Vavy Tompondaka 2019 ny Gnbc Vaknà sy Sbbc Boeny

16/09/2019

Ny ekipa lehilahin’ny Gnbc vaknà nandresy ny Cospn Analamanga 67-65 teo amin’ny famaranana sy ny ekipa vehivan’ny Sbbc Boeny nandresy ny Mb2All A/manga 53-52 no

Basikety N1 A Lahy sy Vavy Tompondaka 2019 ny Gnbc Vaknà sy Sbbc Boeny

Hamaky ny tohiny...

Rallye « Tour de Tanà 2019 » Norombahin’i Fred sy Andry Tahina

16/09/2019

Norombahin’i Ferd sy Andry Tahina nitondra Subaru Impreza N4 n° 12 ny fifaninanana rallye « Tour de Tanà »

Rallye « Tour de Tanà 2019 » Norombahin’i Fred sy Andry Tahina

Hamaky ny tohiny...


Sport

Barea JIOI sy Barea CHAN 2019 Hifandoana etsy Mahamasina amin’ny 07 jolay izao

03/07/2019

Miatrika fampivondronana nanomboka tamin’ny 18 jona lasa teo ny Barean’i Madagasikara hiatrika ny JIOI “lalaon’ny nosy 2019”

 

hotanterahina any Maorisy sy ny Barean’i Madagasikara hiatrika ny ekipam-pirenena Mozambikanina amin’ny 28 jolay sy 4 aogositra 2019 izao hahazoana miatrika ny CHAN 2020.  Manomboka rahampitso alakamisy 04 jolay 2019 dia  hanao fanazaratena in-2 avy isan’andro ireto Barea 2 ireto ka hifandimby hampiasa ny kianjan’i Mahamasina sy ny kianja sentetika eny Carion. Marihina fa mpilalao eto an-toerana avy amin’ireo klioba 16 eto Madagasikara no mandrafitra an’ireo Barea ireo ka efa navoakan’ny “Comité de Normalisation FMF” ofisialy tamin’ny faran’ny herinandro teo ny “liste definitive” an’ireo hiatrika ny JIOI 2019 dia fantatra fa aorian’ny fihaonan’ny roa tonta etsy amin’ny kianjan’i Mahamasina  amin’ny 07 jolay 2019 izao amin’ny 2ora30 no havoaka ofisialy ny lisitr’ireo hikatroka amin’i Mozambika  amin’ny 28 jolay 2019.

Lisitr’ireo delegasiona hiatrika ny JIOI 2019

1 Andriamalala  Andoniaina Fanomezantsoa CNAPS GB

2 Raveloson Heriniaina Erysse FOSA ALFA GB

3 Rakotoniriana Jolce Emile CNAPS GB

4 Ratahinjanahary Patrick AJESAIA LD

5 Rabemanantsoa  Radoniaina JET MADA LD

6 Tovondrainy Lambo Gilbert FC ILAKAKA LD/ MOD

7 Ramahandrison Niainana Tsilavina ELGECO LG

8 Rabarijaona Tantely Avotraniaina ADEMA LG

9 Marobe Jean Claude FOSA DC

10 Ramiandrison Odon Ricky CNAPS DC/LG

11 Ramananandro  Andriniaina Maxime FOSA DC

12 Razafindrasata Tsiry Mirado Anjaraniaina JET MADA REC

13 Razafindrakoto Xavier Frederic FOSA REC

14 Richard  Marcel 3FB TULEAR REC/DC

15 Ramanitrandrasana Miandrisoa Tojo CNAPS REC

16 Rafanoharana  Frank Aimé FOMELA MO

17 Randriamanjaka Rinho Michel SEYCHELLES MO

18 Randrianarijaona Tendry Manovo CNAPS MD/G

19 Ravelomanantsoa  Mario Carlos JET MD/G/ATT

20 Hasinirina  onjaniaina Patrick ADEMA MD/MG

21 Jimmy  Simouri Olivier LA REUNION MD/MG

22 Randrianambinina  Rufin ADEMA ATT

23 Rabodoharisoa Tojonirina CFTFC ATT

24 Rabetany Heritiana Fabien VAKNA ATT

HEAD COACH: Rakotondrabe Romuald Félix

ASSISTANT : Ravalison Mamonjisoa Andrianombatsoa

ARBITRE : 1- Raharimanantsoa Lovasoa   ;   2- Andrianarivelo Dimbiniaina

PREPARATEUR GARDIEN : Razafindralambo Jeannot Paul

MEDECIN : Rafidison Nenana

KINESITHERAPEUTE : Andriamanarivo Harijao Mika Joel

PREPARATEUR PHYSIQUE : Andriamahefa Johansson Lemark

Ntsoavina Evariste

 

 <<Retour

 

Réagissez sur l'article - 0 réaction(s)

Hametraka fanamarihana

Captcha Recharger l'image

Copyright 2009 Tia Tanindrazana